1.СТАНДАРТНІ ЗУБНІ ЩІТКИ

Рекомендовано обирати щітку з маленькою головкою і м’якою щетиною, яку необхідно змінювати в момент появи ознак зношення (розпушування щетинок і зміни їх напрямку, що призводить до втрати форми). Рекомендовано змінювати щітку щонайменше раз на три місяці.

2. ЕЛЕКТРИЧНІ ЗУБНІ ЩІТКИ

Використання електричної зубної щітки спрощує процес чищення зубів і робить його ефективнішим. Однак у літніх людей, які не звикли до електричних щіток, вібрація та шум можуть викликати неприємні відчуття. Рекомендовано змінювати насадку до електричної зубної щітки щонайменше раз на три місяці або раніше, якщо з’являються ознаки зношення (розпушування щетинок і зміни їх напрямку, що призводить до втрати форми).

3. ТРИСТОРОННІ ЗУБНІ ЩІТКИ

Часом важко дістатися до внутрішніх або дистальних поверхонь зубів, і деякі люди прикушують щітку під час чищення, що призводить до її передчасного зношування. Тристороння зубна щітка може вирішити цю проблему. Придбати дану щітку можливо за рекомендацією лікаря-стоматолога в спеціалізованих магазинах.

4. ЩІТКИ ДЛЯ ЗУБНИХ ПРОТЕЗІВ

Щітка для зубних протезів має велику голівку і щільний монопучок щетинок з тильного боку. Щільний монопучок використовується для очищення вузької внутрішньої поверхні протезу, а велика щітка — для очищення всіх інших його частин.

5. ДОПОМІЖНІ ЗАСОБИ ДЛЯ УТРИМАННЯ ЗУБНОЇ ЩІТКИ В РУЦІ

Якщо у пацієнта є труднощі з утриманням зубної щітки, можна скористатися різними пристосуваннями, такими як потовщені ручки чи ремінці для закріплення щітки на руці. Зверніться за інформацією до свого лікаря-стоматолога, гігієніста або ерготерапевта.

6. ОДНОРАЗОВІ ЗУБНІ ПАЛИЧКИ ДЛЯ ОЧИЩЕННЯ МІЖЗУБНИХ ПРОМІЖКІВ Й ДОГЛЯДУ ЗА РОТОВОЮ ПОРОЖНИНОЮ

Якщо Ви не можете очистити зуби щіткою та ретельно видалити залишки їжі в міжзубних проміжках, можна використати одноразові зубні палички для їх чищення .

7. ЩІТКИ ДЛЯ ЧИЩЕННЯ МІЖЗУБНИХ ПРОМІЖКІВ

Інтрдентальні щітки випускаються різної товщини, яку необхідно підібрати у відповідності до розміру міжзубних проміжків та груп зубів. Така щітка має металевий стрижень та нейлонові щетинки. Якщо щетинки починають стирчати в різні боки (через 3-5 днів), щітку слід замінити. Після кожного використання щітку потрібно промити і висушити.  

Пластикові інтрдентальні щітки для чищення міжзубних проміжків є одноразовими і очищують дещо гірше, проте деяким людям вони більше до вподоби. Це є різновид  одноразових зубних паличок, але вони менш ефективні і незручні. Зубна нитка не ефективний засіб для чищення зубів у літніх людей, оскільки їх міжзубні проміжки зазвичай занадто великі.

8. ІРИГАТОР

Якщо застосування щіток для чищення в міжзубних проміжках не є ефективним, може стати в нагоді іригатор. Він під тиском розпилює струмені води та повітря в міжзубні проміжки, що дозволяє видалити залишки їжі та незначну кількість зубного нальоту. Для додаткового захисту, замість води в іригаторі можна використовувати ополіскувачі з хлоргексидином або фтором, але за наявності рекомендацій від вашого лікаря-стоматолога або гігієніста. Застереження: іригатор може спричинити задуху у людей, які мають труднощі з ковтанням.

ЗУБНІ ПАСТИ:

Використовуйте зубну пасту з фтором. Для очищення протезів використовуйте м’яку неабразивну зубну пасту або, ще краще, засіб, який не містить лугів.

PreviousHomeNext