Допомога у чищенні зубів може бути делікатною справою: цеможе викликати дискомфорт як у людини, що потребує допомоги, так і у того, хтоїї надає. Ці поради допоможуть зробити чищення зубів ефективним та приємнимпроцесом. Коли ви звикнете до цього, догляд за порожниною рота стане простимзавданням, в результаті чого ротова порожнина буде чиста та здорова.
РЕКОМЕНДАЦІЇ ДЛЯ ТИХ, ХТО ДОПОМАГАЄ ПІДТРИМУВАТИ ГІГІЄНУ РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИУ ЛІТНІХ ЛЮДЕЙ

СТВОРЕННЯ ВІДПОВІДНОЇ АТМОСФЕРИ ДОВІРИ
Збільшуйте обсяг допомоги з гігієни ротової порожнини поступово.
Прийміть той факт, що перші кілька разів не все буде ідеально очищено. Позитивний досвід легко закріпити, а розчарування запам'ятовується надовго.
Під час кожного чищення зубів:
- Не поспішайте під час проведення гігієнічних заходів в домашніх умовах.
- Необхідно налагодити контакт і пояснити, що збираєтеся робити.
- Говорити потрібно спокійно і короткими реченнями.
- Робіть паузи за потреби.
- Запевняйте людину, що все йде добре, озвучуючи кожен крок.
- Слід повідомити, коли закінчите робити гігієнічні процедури.
Якщо виникають складнощі з очищенням зубів, слід сконцентрувати увагу і зусилля на верхній щелепі, наприклад, вранці, а ввечері більше уваги приділити нижній щелепі.
СЛІД ПАМ’ЯТАТИ, ЯКЩО ЛЮДИНА РОЗСЛАБЛЕНА, ТОМ’ЯЗИ РОТОВОЇ ПОРОЖНИНИ ТАКОЖ РОЗСЛАБЛЯЮТЬСЯ, ЩО ПОЛЕГШУЄ ПРОВЕДЕННЯ ГІГІЄНИПОРОЖНИНИ РОТА!

ЧАС І МІСЦЕ
Якщо недостатньо часу вранці, ввечері або невідповідна атмосфера, потрібно обрати більш зручний час для проведення гігієни порожнини рота. Якщо немає можливості почистити зуби у ванній кімнаті, потрібно обрати інше місце для проведення гігієни порожнини рота, але для цього потрібно підготуватись і взяти з собою індивідуальні засоби гігієни, воду, чашку і ємність для спльовування.

ДОПОМОГА ПРИ САМОСТІЙНОМУ ЧИЩЕННІ ЗУБІВ
Почистіть власні зуби, щоб показати, як це робиться, або просто, щоб розрядити обстановку.
Спостерігайте за процесом і давайте підказки, якщо це доречно. Також можна разом переглянути схему чищення зубів у цьому буклеті.
Якщо залишились ділянки, які недостатньо очищені, уточніть чи можете ви це зробити повторно.

ПОЛОЖЕННЯ ДЛЯ ЧИЩЕННЯ ЗУБІВ
Чищення зубів можна виконувати в різних положеннях. Виберіть те, яке найкраще підходить вам і людині, якій ви допомагаєте. Зверніть увагу на комфорт, контакт, хороший огляд і доступ до всіх ділянок ротової порожнини. Не забувайте про своє здоров’я, зокрема про спину.

ПОЛОЖЕННЯ КОЛИ ОБИДВА СИДЯТЬ
Сядьте безпосередньо перед людиною, якій ви допомагаєте, розставивши ноги широко для досягнення стабільної позиції.
Переконайтеся, що людині зручно і що є достатня підтримка для голови (наприклад, подушка під шию). У такому положенні м’язи ротової порожнини найбільш розслаблені.
Якщо людина сидить у нахиленому положенні, ви можете сісти на стілець поруч або стати на коліна перед нею (стежте за спиною, щоб не нашкодити своєму здоров’ю).

ПОЛОЖЕННЯ КОЛИ ВИ СТОЇТЕ, А ЛЮДИНА, ЯКІЙ ВИ ДОПОМАГАЄТЕ,СИДИТЬ
Станьте по діагоналі праворуч або позаду людини, якій ви допомагаєте (або зліва, якщо ви лівша), підтримуйте голову людини під пахвою вільної руки та кистю трохи нахиляйте голову вниз. Фіксація голови в такому положенні допомагає утримати її на місці, м’язи ротової порожнини при цьому розслабляються, що запобігає рефлексу блювання.

ПОЛОЖЕННЯ КОЛИ ВИ СТОЇТЕ, А ЛЮДИНА, ЯКІЙ ВИ ДОПОМАГАЄТЕ,ЛЕЖИТЬ У ЛІЖКУ
Слід підняти ліжко до рівня стегон, а узголів'я — під кутом 45 градусів.
Запитайте у людини, чи може вона трохи повернути голову в ваш бік.
Якщо узголів'я ліжка не можна підняти, покладіть людину на бік. Під щоку покладіть пластиковий контейнер для слини або м'яку вбираючу вологу серветку, щоб рідина витікала з ротової порожнини і не викликала задухи.
Вільною рукою відведіть щоку та губи збоку, щоб чітко бачити робоче поле. Після чищення не витирайте, а обережно промокніть щоки і губи. Коли завершите, притисніть серветку до губ на дві секунди. Це сприяє змиканню губ і ковтальному рефлексу.
Якщо хтось має звичку кусати зубну щітку, можна спробувати використовувати тристоронню щітку. За порадою стоматолога або гігієніста також можна використовувати жувальну паличку.
Щоб запобігти поломці протеза, рекомендується чистити його над м’якою поверхнею, на якій лежить рушник, на випадок, якщо протез впаде.
ПОТРІБНО ВИКОРИСТОВУВАТИ РУКАВИЧКИ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ МІКРОБНОЇ ІНФЕКЦІЇ!
